Jdi na obsah Jdi na menu
 


Famfrpálový sál

Systém hry
Famfrpál se opravdu pořádně nedá zahrát - Ostatně jako většina her v textové podobě. Nicméně nic není nemožné a uvidíme, jak se osvědčí tento textový systém.
Systém famfrpálu je založen na rychlých reakcích hráčů (počítá rozhodčí). Hraje se na chatu a soupeří buď tým v plném počtu, nebo se kvóty upraví tak, aby byly na obou stranách stejné - Ke hře je však potřeba nejméně jeden střelec každého družstva, jeden brankář a jeden chytač. Hraje se na "tahy" a družstva se střídají, čili vždy se musí počkat na vyhodnocení akce (neplatí pro odrážeče a nahrávky mezi střelci.). Jak tedy hrají jednotlivé posty:

Střelec: Hraje dvouroli, čili buď střílí, nebo hází míč jinému střelci z jeho týmu. Střílet se smí pouze, pokud se míč vyměnil mezi všemi třemi střelci! Po hození míče dalšímu střelci se nepočítá rozhodčím, záleží na tom, jestli nepřátelský střelec ve vzduchu chytí míč rychleji, nebo jestli jej kvapněji chytne střelec, kterému se nahrávalo.
Faulem je, pokud vystřelí střelec bez předchozího nahrávání.
Brankář: Po vystřelení míče má 15 sekund na to, aby camrál zablokoval, jinak proletí obručí a dá gól.
Chytač: Poletuje po hřišti a čeká, až se objeví zlatonka (řekne vypraveč) . Poté má 20 sekund na reakci rychlejší než soupeřův chytač - Pokud ji chytí, jeho družstvo získává 150 bodů a hra končí. Pokud ji nechytí ani jeden z chytačů, zlatonka se opět ztratí a hra pokračuje.
Odrážeč: Odrážeči smí pálit potlouky po všech členech nepřátelského družstva. Je na odrážečích ohroženého družstva, aby potlouk odrazili - Ohrožený hráč si počítá do 15-cti, pokud do té doby není potlouk odražen, hráč vypadává.
Faulem je, pokud jsou vystřeleny dva potlouky naráz! Pokud se narazí na to, že si ohrožený hráč "nepočítá", bude okamžitě diskvalifikován z družstva na dobu neurčitou/určitou.

Athe

Kapitán:

Odrážeči:

Chytač:

Brankář:

Střelci:

Death


Kapitán:

Odrážeči:
Chytač:
Brankář:
Střelci:

Idea

Kapitán:
Odrážeči:
Chytač:
Brankář:
Střelci: